Devam Eden Projeler

İyidere İkizdere
Kendirli İl Yoluİyidere - İkizdere Kendirli İl Yolu KM:0+000-11+296,40 arası toprak işleri, Sanat Yapıları ve Üstyapı İşleri Yapılması İşi (İkmal)Otoyol

11,3 km

Yol Uzunluğu

6

Adet

BAĞLI OLDUĞU BÖLGE


Karayolları 10. Bölge Müdürlüğü

YOLUN CİNSİ


İki Yönlü Karayolu

PROJE TARİHİ


28.04.2016

BULUNDUĞU İL


Rize, Türkiye


PROJE DETAYToplam 11,3 km uzunluğunda 2x1 TY BSK standardındaki proje; Toprak İşleri, Sanat Yapıları, Köprü İşleri, Üstyapı İşleri ve Çeşitli İşleri kapsamakta olup, Proje ile; Km:0+000-11+296 arasındaki kesimde 2x1 Sathi Kaplama ve kısmen beton yol olarak hizmet veren yolun; iyileştirilmesi, seyahat konforunun arttırılması ve ulaşım standardının yükseltilmesi hedeflenmektedir.

Bu proje, ülkemizin Kuzey-Güney koridorunda bulunan Rize ilinin Derepazarı ilçesini Kendirli beldesine bağlamaktadır. Bu projenin tamamlanması ile birlikte yol standardı yükseltilerek seyahat süreleri kısaltılacak ve bölge ekonomisi canlandırılacaktır. Ayrıca mevcut ulaşımın sağlandığı Karadeniz Sahil Yoluna alternatif yeni bir hat oluşacaktır. Bu sayede 21 Km olan ulaşım mesafesi, 11,3 Km’ye düşecektir.

Bu amaçlarla yapılan proje, İyidere-İkizdere İl Yolu Kalkandere-Kendirli Kavşağından (Km:0+000) başlayıp, Kendirli ve Derepazarı ilçelerinden geçip Karadeniz Sahil Yoluna (Km:11+298) bağlanarak son bulmaktadır.

Kaydırın
Project Image
Project Image
Project Image
Project Image
Project Image