Devam Eden Projeler

Bursa Çevre Otoyolu Yalova Ayrımı
Turanköy Köprülü Kavşağı Kesimi Demirtaş OSB

Otoyol

1,7 km

Yol Uzunluğu

BAĞLI OLDUĞU BÖLGE


Karayolları 14. Bölge Müdürlüğü

YOLUN CİNSİ


Bölünmüş Karayolu

PROJE TARİHİ


02.11.2022

BULUNDUĞU İL


Bursa, Türkiye


PROJE DETAYDemirtaş Organize Sanayi Bölgesi 439 firmanın faaliyette bulunduğu Türkiye’nin en büyük organize sanayi bölgelerinden biridir ve tekstil, otomotiv merkezi olan bu organize sanayi bölgesinde ciddi anlamda araç sirkülasyonu olmaktadır. Belediye tarafından; faaliyette olan söz konusu organize sanayi bölgesinde yeni ruhsatlar verilmekte ve Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi hızlı bir şekilde büyümeye devam etmektedir.

Demirtaş Bölgesinde tüm ulaşım organize sanayi bölgesi içerisinden sağlandığı göz önünde bulundurulduğunda özellikle vardiya saatlerinde bölge trafiği kilitlenme noktasına gelmektedir. Bu yoğun trafiğin ciddi bir kısmı otoyolu kullanmaktadır ancak organize sanayi bölgesinden gelen araçların doğrudan otoyola erişiminin bulunmaması nedeniyle imar yollarında ciddi oranda trafik artışı ve birikmeler yaşanmakta ve söz konusu yol kullanıcıları için ciddi manada zaman kaybına neden olmaktadır.

Yaşanan trafik sıkışıklığını gidermek adına otoyol kavşağının yapılabilmesi için organize sanayi bölgesinin kuzeyinde ve otoyol ana gövdesi üzerinde imalatı tamamlanmış bir üst geçit köprüsü bulunmakta olup, mevcut üst geçit köprüsünün ilave kollar ile kavşağa dönüştürülmesi planlanmaktadır.

Kaydırın
Project Image
Project Image
Project Image
Project Image
Project Image